KOLEKTIVNI UGOVOR U „KAVIM-JEDINSTVO“

admin USS 15/07/2015 0

Vranje, 15.07.2015.

Posle dugog perioda pregovaranja u „Kavim-Jedinstvo“-Vranje, potpisan je Kolektivni ugovor.

Sadržina Kolektivnog ugovora oslikava trenutne pozicije sindikata, potpisnika Kolektivnog ugovora a zaposleni su dobili nešto veća prava od onih koja su imali.

kavim-jedinstvo-vranje-uss-mala

Ujedinjeni sindikat „Kavim-Jedinstvo“ je uložio dosta truda u formulaciju i odredbe K.U., koristeći iskustva iz preduzeća koje je izraelski „Kavim“ privatizovao u Srbiji.

„Kavim“ je u Srbiji vlasnik tri preduzeća „Kavim-Jedinstvo“ Vranje, „Kavim-Raška“ i „Kavim-Autoprevoz“ Čačak sa ukupno 1.000 zaposlenih od kojih jedna trećina radi u „Kavim-Jedinstvu“.

Ovakva situacija vlasništva u „Kavim“ Srbija nalaže pojedinačnim sindikatima u preduzećima koja su u vlasništvu „Kavima“ Srbija da u dogledno vreme rade na K.U. koji bi važio u svim preduzećima. Ujedinjeni sindikati Srbije će pokrenuti aktivnosti koje bi takav K.U. i omogućile.