SINDIKATI O ZAKONU O RADU I ZAPOŠLJAVANJU

admin USS 28/05/2014 0

Kruševac, 28.05.2014. Predstavnici USS, SSSS i UGS “Nezavisnost“ su obavili zajedničku posetu zaposlenima i sindikalnom članstvu u Kruševačkom zatvoru.

Ispred USS u održanoj diskusiji su učestvovale, Ana Kojić, predsednica USS i Lada Janković, predsednica Sindikata budžetskih radnika Srbije – USS, kao i članovi USS iz Kruševačkog zatvora i zatvora Sremska Mitrovica.

Ujedinjeni Sindikati Srbije Kruševac - Zakon o Radu Velika

Predlog Zakona o radu je doživeo osudu svih prisutnih a predstavnici sindikata, članica Socijal-ekonomskog saveta (SSSS i UGS) su čvrsti u stavu da ovako koncipiran Zakon, ne sme proći.

Ujedinjeni Sindikati Srbije Kruševac - Zakon o radu

Konstatovano je da je je zapošljavanje na određeno vreme sve prisutnije, čak i u zatvorskim ustanovama. Nakon diskusije, prisutne je primio upravnik zatvora a obavljena je i poseta renoviranih paviljona.