VI KONGRES ZDRAVSTVA, SOCIJALNE ZAŠTITE I FARMACIJE MAKEDONIJE

admin USS 31/10/2015 0

Ohrid, 30-31 oktobar 2015.

Članovi Samostalnog sindikata zdravstva, socijalne zaštite i farmacije Makedonije, održali su svoj VI Kongres u najpoznatijoj turističkoj destinaciji Makedonije – gradu biseru- Ohridu.

Kongres je otvorio predsednik SSSM Živko Mitevski, naglasivši da su radnici u zdravstvu, socijalnoj zaštiti i farmaciji pod velikim pritiskom, jer su novi zakonodavni okviri ugrozili prava radnika, posebno javni sektor.

VI-kongres-samostalnog-sindikata-zdravstva-socijalne-zastite-i-farmacije-makedonije-ohrid-1

Izveštaj o radu sindikata, Kongresu je podneo predsednik SSZSFM Ljubiša Karanfilovski a sadržina Izveštaja je doprinela da se kolega Karanfilovski ponovo izabere za predsednika.

VI-kongres-samostalnog-sindikata-zdravstva-socijalne-zastite-i-farmacije-makedonije-ohrid-2

Kongresu su prisustvovale i koleginice i kolege iz regionalnih sindikata a iz Srbije su Kongresu prisustvovale predsednica Ujedinjenih sindikata Srbije Ana Kojić, predsednik Odbora budžetskih radnika USS Lada Mitić Janković i dr Zoran Savić predsednik Sindikata zaposlenih u zdravstvu i socijalnoj zaštiti Srbije.